Zrušení termínů očkování

Povinné očkování proti koronaviru

Zrušení termínů očkování

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

SZÚ stornoval seniorům termíny očkování. Chybí vakcíny

Státní zdravotní ústav (SZÚ), který funguje jako očkovací místo, stornuje všechny své termíny od 8. února na očkování pro seniory starší 80 let, kterým se podařilo přihlásit do rezervačního systému. Jako důvod uvedl nižší dodávky vakcín, které avizovalo ministerstvo zdravotnictví. Podle šéfa resortu Jana Blatného (za ANO) jde však o chybu očkovacího místa.

„Slyšel jsem o tom, ale není to problém centrálního systému. Muselo o tom rozhodnout očkovací místo. Jestli šlo o termíny, které byly s nějakým delším časovým odstupem, což jsme nedoporučovali, a teď zjistili, že na to nebudou mít vakcínu, mohlo se to stát,“ řekl Novinkám.

„Z mého pohledu je to chyba toho očkovacího místa,“ vzkázal na adresu SZÚ Blatný. Podle ministra by se měly termíny zájemcům nabízet maximálně s předstihem jednoho až dvou týdnů.

Rezervace termínů pro očkování byly oficiálně zahájeny v pátek 15. ledna, kdy se lidé mohli zaregistrovat na webu a rezervovat si případný vypsaný termín. Zbytek veřejnosti se měl začít registrovat 1. února, ale po oznámení o snížení dodávek premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že to nyní považuje za zbytečné.

Ústav nepočítal s omezením dodávek

V den spuštění rezervačního systému se totiž zároveň objevily první informace o omezení dodávek vakcín od společnosti Pfizer, které kvůli zvýšení výrobních kapacit potrvá do poloviny února.

Podle mluvčí ústavu Kláry Dolákové však zařízení po celou dobu vycházelo z počtu dodávek, které mělo přislíbeno, a jakmile se objevily informace o jejich krácení, termíny se začaly rušit. „V rámci rezervačního systému byly dočasně stornovány rezervace od 8. února 2021, přesný počet zarezervovaných termínů nám není znám,“ řekla Novinkám.

Dále uvedla, že vzhledem k omezení počtu dodávek vakcín v příštích týdnech, které bylo signalizováno ze strany resortu, bylo zároveň dočasně pozastaveno přihlašování do rezervačního systému.

V případě, že by došlo ke změně, nabídne podle jejích slov ústav okamžitě volné termíny. „Figurujeme v tom jenom jako ten, kdo očkuje, a nikoli spravuje rezervačním systém,“ dodala Doláková.Státní zdravotní ústav se v médiích v souvislosti s očkováním již objevil. Zařízení se zhruba 450 zaměstnanci dostalo koncem loňského roku 975 dávek vakcíny proti covidu-19 a pokyn, aby očkovalo co nejrychleji. Z toho důvodu však podle Seznam Zpráv dostali vakcínu i zaměstnanci a jejich příbuzní. Kvůli postupu při očkování následně rezignoval jeho ředitel Pavel Březovský.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/szu-stornoval-seniorum-terminy-ockovani-chybi-vakciny-40348887

 CHYBÍ VAKCÍNY COVID OČKOVÁNÍ STORNO SZU TERMÍNŮ ZRUŠENÍ OČKOVÁNÍ

 

18 Odpovědi

 1. Jan Dvořák napsal:

  Vážení,
  Jak provést zrušení registrace na covid pro mne a manželku.Registrovali jsme se v nemocnici v Přerově.
  Děkuji

 2. Milan Vyležík napsal:

  Dobrý den.
  Chtěl bych zrušit rezervaci očkování proti Covidu-19. Rezervace nemocnice Karviná-Ráj

  Děkuji

 3. Jiřina Štorchová napsal:

  Vážení ,
  rušíme registraci v Nemocnici v Litoměřicích, registrovali jsme se v Nemocnice Slaný

 4. Vlasta MACHÁŇOVÁ napsal:

  jak ukončit registraci v centrálním systému dala jsem se očkovat u obvodního lékaře

 5. Viera Syrovátková napsal:

  POo nepodařeném pokusu o registraci mi bylo nabídnuto očkování na u praktického lékaře, které jsem absolvovala. U operátorů jsem požadovala zrušení registrace v centrálním OC. zřejmě se to ani po několikátem pokusu nepovedlo, protože mi pořád chodí SMS o termínech. Děkují předem za kladné vyřízení.

 6. ING Vladislav Paulat napsal:

  Z důvodu právě proběhlé nákazy COVID-19 a uzavřeného karanténního cyklu RUŠÍM termín reservace
  očkování na den 22.4.2021 v Nemocnici na Františku ID reservace 2234746.

  • ING Vladislav Paulat napsal:

   ID reservace:2234746 na den 22.4.2021 ,10.15 , Nemocnice na Františku, č.poj.:450822086 RUŠÍM

 7. Věra Lenochová napsal:

  Dobrý den.
  Chtela bych zrušit registraci na očkováno na Covid-19.v nemocnici Usti nad Orlicí.Děkuji

 8. Barbora Buksova napsal:

  Po nepodařeném pokusu vložit 2 pin jsem se znovu registrovala dvakrat,pak jsem zavolala operátorovi,ten mě zrušil 2 registrace a jednu mi nechal,dosud mě druhý pin nepřišel, nevím jestli je přihlášení v pořádku a kde to zjistit, děkuji za odpověď

 9. Zdena Pospíšilová napsal:

  Po prodělaném onemocnění Covidem-19 před 5 měsíci jsem si nechala udělat test na protilátky ,který byl pozitivní ,ale nyní jsem již registrovaná a pozvaná na termín očkování věkem 60+. Mohu se nechat bez obav očkovat?Děkuji

 10. Anna Smutná napsal:

  Vážení, nikde nikdo nenapsal, že když se objednáte řádně na očkování 2 měsíce po prodělaném covidu, tak Vás prostě vyhodí a vypadáte jako podvodník, který chce předběhnout lidi!!! Je mi 68 a dokonce mám CHOPN a nechci nemoc dostat znovu. Opravdu mě to dost naštvalo – FN Královské Vinohrady!!!

 11. Jana Svarcova napsal:

  Dobrý den.Prosim,zrušit rezervaci na očkování na 16.5. 21 v Českých Budějovicích.

 12. Milena Mutinová napsal:

  Dne 16. 4. 2021 jsem na telefonát zdr. sestry, kdy mi sdělila , že 2. dávka bude za 30 dnů se nechala naočkovat 1. dávku Astra Zeneca. Do kartičky jsem nedostala žádný termín na 2. dávku. Po připomenutí se, že uběhlo 30 dnů, mi bylo sděleno že mají 1- 3 měsíce na 2. dávku.
  S termínem 3 měsíce nesouhlasím- mám plánovanou dovolenou v zahraničí.

  Jde se přeevidovat a jinde získat 2. dávku?

  Děkuji za odpověď

 13. Voboril milan..22.6 1954 napsal:

  Jsem v nemocnici tam mi naockovali dekuji

 14. Svatopluk Vlček napsal:

  Zdravím.
  Prosím o přesunutí termínu očkování 1, 19.7.2021 a 2, 30.8.2021. na termín po 15.8.2021.z osobních důvodů. Očkovací místo Praha 4. Palác u Nuselského mostu. Tel.: 725 6298 292.
  Děkuji.
  S.Vlček Pin 1: 8250 ,Pin 2: 769143.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *