Registr očkovaných proti covidu zatím neexistuje

Povinné očkování proti koronaviru

Registr očkovaných proti covidu zatím neexistuje

centrální registr očkování

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Registr očkovaných proti covidu zatím neexistuje. Bude brzy, slibuje Blatný

Vakcínu proti koronaviru si do ramene nechali píchnout v Česku první lidé. Centrální registr očkovaných ale zatím neexistuje. Nemocnice, kde už vakcíny mají, to proto řeší po svém. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by ale systém měl začít fungovat již brzy. Každý pacient tak kromě papírového potvrzení dostane i to elektronické.

„Spustíme ho určitě velmi brzy, v řádu dní. Aby od doby, kdy začnou jezdit pravidelné dávky, byl systém plně funkční. Nemocnice zatím očkované pacienty zanáší do vlastních databází. Navíc musí i do centrálního Informačního systému infekčních nemocí, stejně jako v Liberci, kam první dávky dorazí poslední prosincový den,“ vysvětluje Blatný. Registr by měl být připravený v lednu, přesné datum ale nikdo zatím nezveřejnil.

ZDROJ: https://cnn.iprima.cz/registr-ockovanych-proti-covidu-zatim-neexistuje-bude-brzy-slibuje-blatny-16128

 

Jedna odpověď

  1. Josef Berka napsal:

    Nebylo by užitnější již konkrétně uvést, kde se mohu registrovat nejblíže mého bydliště a jak, telefonem, e-mailem, osobně a co musím uvést při registraci. Bude možné, abych zaregistroval 80-ti leté, kteří si neví rady a potřebují být k očkovacímu místu dovezeni s tím, že zajistím i jejich dovezení? Tedy ve stejném termínu ?!! Tito lidé mají jen jedno přání, být očkováni, ale neví, jak nato po všech stránkách. Místní samosprávy (MÚ, OÚ) se o to nestarají a mnoho starých, samostatně žijících ve vzdálenosti 10, 15 i více kilometrů od očkovacího místa nemají internet ani chytré telefony, maximálně rádio. Informace z televizních stanic jsou jim k ničemu, protože tam vidí, jak se to píchá u „Pelhřimova“, ale oni žijí v Krušných horách. Osobně bych konkrétní údaje sám potřeboval, abych mohl pomoci. Od 15.1.2021 prý začne možnost registrace, 13.1.2021 nevím, zda se bude očkovat v Sokolově. Je zde Odběrové místo, ale chybí u něj čekárna na 30 minutový pobyt po očkování, za necelý měsíc pro nově registrované k 1. píchnutí přijdou ti pozvaní k 2.. Přístup je vzdálen od města, jen auty nebo pěšky. A bude mrznout, nebo se nebude očkovat až bude možno stát venku? Je to nepřipravené a pro mnoho 80 letých a i dalších zájemců nezodpovědné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *