Očkování seniorů nad 70 let – Návod

Povinné očkování proti koronaviru

Očkování seniorů nad 70 let – Návod

Očkování seniorů nad 70 let – Návod

ECOTEST SALIVA

Očkování pro seniory 70+: Návod, jak se přihlásit.

Očkování proti covidu postoupilo do další fáze. Dneškem mohou termín na „včeličku“ získat lidi nad 70 let, kterých je u nás přes milion. Je registrační systém na takový nápor připraven? A poučil se stát od ledna, kdy registraci seniorů starších 80 let provázela řada problémů? Na to a více se Blesk zeptal vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly (38). A jak to dle prvních údajů z pondělka vypadá, k jistému poučení opravdu došlo.

K očkování proti covidu-19 se dnes mohou přes web ministerstva zdravotnictví začít hlásit lidé nad 70 let. Registrovat se, a v případě dostatku vakcíny si i rovnou rezervovat termín, mohou do očkovacích míst v nemocnicích nebo na dalších místech. Od soboty se do systému mohou hlásit také učitelé, za první den jich to udělalo přes 100 000.

„Prvních 100 000 lidí nad 70 let se zaregistrovalo pro očkování. Děkujeme,“ uvedl v 10:42 na twitteru tým Chytré karantény.

Jak postupovat? Registrace seniorů 70+ na očkování je tu: Jak postupovat? 

✔ Na webu lidé nejprve vyplní telefonní číslo, kam jim přijde SMS zprávou kód. Po jeho zadání se mohou k očkování registrovat.

✔ Formulář vyžaduje vyplnění jména, adresy, kódu zdravotní pojišťovny a čísla pojištěnce, které u českých občanů odpovídá rodnému číslo.

✔ Vyberete si také ze seznamu očkovacích míst to, kde se chtějí nechat očkovat. Až bude na jejich preferovaném místě volný termín, přijde druhá SMS zpráva s kódem, který umožní termín zarezervovat.

✔ Od odeslání zprávy je třeba kód využít do 72 hodin.

✔ Další variantou registrace je telefonát na linku 1221.

Vládní zmocněněc Dzurilla: Nechali jsme navýšit kapacity

Blesk: Při lednové registraci seniorů nad 80 let byl problém se zasláním PIN kódů. Ten buď chodil pozdě, nebo vůbec. Jak máte vyřešeno toto?

Vladimír Dzurilla: Je to nastaveno tak, jak to bylo minule. Máme vysoutěženou firmu ATS Praha, která toto celé pro nás řeší, a ano, nechali jsme navýšit kapacity. A to už od soboty, kdy se mohou registrovat na očkování učitelé, takže situace by se neměla opakovat.

Bude tedy fungovat systém bez problémů?

Kromě velkého zátěžového testu probíhal také bezpečnostní test. A já věřím, že systém to zvládne, protože jak jsme to navrhovali a průběžně testovali, tak jsme vychytali všechny mouchy. Stránka by tedy měla normálně fungovat.

Co se v registračním systému změnilo?

Přidali jsme několik nových funkcí, ale pro občana se nic nemění. Jedině to, že systém pustí občany z kategorie 70+. Bez ní by se totiž nemohli tito lidé hlásit. Program je rozšířen o validaci rodných čísel spadající do této kategorie.

Jaké další nové funkce má?

Měli jsme více požadavků, a to jak z očkovacích center, tedy z krajů, pak z ministerstva zdravotnictví a také od nás vývojářů. Všechny mouchy jsme vychytali. Kromě kategorie 70+ to je přidání a propojení s praktiky a učiteli. Pedagogové se totiž mohou registrovat pomocí unikátního kódu, který jim dalo ministerstvo školství.

Nadále tedy platí, že občan bude muset vyplnit registraci a přihlásit se v několika krocích?

Ano, je to tak, v tom systému se nic jiného nezměnilo. Není ale důležité být prvním registrovaným, pořadí se totiž bude určovat podle věku.

„Termín nemůžeme ovlivnit“

Pro registraci bude nadále nutné potřebovat PIN kód, který přijde na zadané telefonní číslo?

Přesně tak, číslo bude nutné opět zadávat na začátku registrace, a pokud to celé občan projde, tak na konci mu na to samé telefonní číslo přijde potvrzení, případně výzva k dostavení se na očkování.

A kdy dostanou první lidé nad 70 let termín?

Bude záležet na dostupnosti vakcíny v jednotlivých očkovacích centrech. To my už nemůžeme ovlivnit.

Jak na rezervaci termínu očkování?

Jak na rezervaci termínu očkování? | Inforgrafika Blesku

ZDROJ https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/670961/ockovani-pro-seniory-70-navod-jak-se-prihlasit-jiz-100-tisic-lidi-se-registrovalo.html

 

13 Odpovědi

 1. Helena Svobodová napsal:

  Dobrý den,podala jsem žádost na očkování,nemocnice Tišnov,kdy dostanu vyrozuměni s následným datem očkování?

 2. Ladislav Hejnek napsal:

  Evidentně nic nefunguje registroval jsem se v pondělí 1.3. a dnes je 5.3. a stále ticho po pěšině, žádná SMS 2 .
  To si asi z lidí dělají legraci.

 3. marie napsal:

  dobrý den registrovala jsem se 2.3 na očkování napsali že jsem se uspěšně zaregistrovala a že pošlou pin kod 2 zatím nic nepřišlo jak dlouho to trvá než pošlou kod děkuji za odpověd

 4. Petr Plašil napsal:

  Dobrý den.
  Registroval jsem se na očkování a poté jsem dostal kód PIN2 a přihlásil jsem se. Zobrazilo se mi, že budu očkován 31.3.2020 v nemocnici Turnov a zvolil si čas.(15,50-15,50) Pak se mi zobrazila informace, které jsem nerozuměl. Následně jsem dostal SMS., že vyprší platnost PIN 2 do 18. hod. 8.3.2020. Pokládal jsem tuto informaci za omyl a poté jsem dostal další informaci SMS, že na očkovacím místě k dispozici už nejsou volné termíny. Mám naději, že budu brzy pozván na očkování?

 5. Václav Hradecký napsal:

  Dobrý den,
  nevím proč zřizujete očkovací centra, která od 1.3. na Praze 6 oočkovala všeho všudy pár pacientů. Takhle tu epidemii nezvládnete ani do konce roku.
  Proč vypadli z registrace rizikový pacienti!
  Děkuji
  Hradecký

 6. Jana Ledecká napsal:

  Dobrý den, fakt je to na dlouho a nepřehledné. Zaregistrovala jsem maminku hned 1.3. a stále nic nepřišlo. V mém okolí jsou přitom naočkování pracovníci ze škol, kteří dřepí on line u počítačů… Bohužel si ani nemůžete zkontrolovat v jakém jste pořadí. Je to systém na „dvě věci“.

 7. Ing. Luboš Pernica napsal:

  Registraci jsem udělal 1.3. „Nemocnice u Svaté Anny“ v Brně a stále nic. Kamarád se zaregistroval 5.3. na Výstavišti Brno a již to má za sebou. Tak nevím.

 8. Marie napsal:

  Dobrý den,registrovala jsem se 1.3. ,na stránkách se objevilo vaše registrace proběhla úspěšně,jinak nic ani na mail,který jsem zadala a dnes je 24.3. a pořád marně čekám na druhou esemesku.Kde si mohu zjistit kdy na mně přijde řada.Jsem ročník 1948.Děkuji

 9. RNDR. Ivo Říha napsal:

  Dobrý den, je nám s manželkou nad 70 let. Přihlásili jsme se hned 1.3.2021 – očkovací místo ve FNuSA v Brně ( dostali jsme registrační PIN č. 1). Dnes je26.3.2021 a nic se neděje. Známí – kteří se přihlásili v tentýž termín v očkovacím místě na Výstavišti v Brně jsou již 3 týdny po očkování. Máme se zaregistrovat znovu?

 10. Eliska reinleinova rocnik 1947 napsal:

  Mam zajem o ockovani vakcinou jonson-jonson.duvod chronicke neurologicka lecba patkinsonu a postherpeticka,neuralgie.jak postupovat urceni termnu touto vakcinou.

 11. Marie Neckarova napsal:

  Dobrý den. 1.3. 2021 jsem se zaregistroval a na očkování proti covidu-19 je mi 70. roků.Registrovana jsem v nemocnici Vyškov. Registrace proběhla v pořádku ,ale stále čekám na druhý PIN. Mám stále čekat, nebo se znovu registrovat? Děkuji .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *