Očkování proti covidu začalo

Povinné očkování proti koronaviru

Očkování proti covidu začalo

očkování proti covidu

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Očkování proti covidu je v Česku v plném proudu. Po Babišovi dostal vakcínu i Blatný

V neděli časně ráno se v Česku začalo očkovat proti nemoci covid-19, a to ve čtyřech pražských a dvou brněnských nemocnicích. Aktuálně je k dispozici 9750 dávek vakcíny od firem Pfizer a BioNTech, ty jsou určeny především zdravotníkům a seniorům. Jako první dostal v Ústřední vojenské nemocnici Praha (ÚVN) vakcínu premiér Andrej Babiš (ANO). V Brně byl následně očkován ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Očkování proti koronaviru v Motole

Očkovací látku mají k dispozici pražské nemocnice v Motole, Všeobecná fakultní nemocnice, Ústřední vojenská nemocnice a Nemocnice na Bulovce. V Brně se pak jedná o Fakultní nemocnici Brno a Fakultní nemocnici u svaté Anny. Každá nemocnice zvládne naočkovat stovky lidí denně. Očkuje se ve dvou dávkách, obvykle do svalu v horní části paže, a to s odstupem minimálně 21 dní.

V pražské Fakultní nemocnici v Motole byl prvním očkovaným proti koronaviru známý chirurg Pavel Pafko. Ten podle svých slov nerozumí té části populace, která váhá s očkováním, řekl před samotným vpichem jehly.

Jediné schválené očkovací sérum

Očkovací sérum firem Pfizer a BioNTech je první a zatím jediné, které Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zaregistrovala pro použití v EU. Další vakcíny nyní posuzuje. Do tuzemska by ještě do konce roku mělo podle Blatného dorazit dalších 20 000 dávek, celkem má Česko zajištěno téměř 12 milionů dávek skoro pro sedm milionů osob. Centrální rezervační systém, který umožní objednat se na očkování široké veřejnosti, by měl být spuštěn od února.

Prezident Miloš Zeman v sobotu vybídl všechny občany, aby se nechali proti covidu-19 očkovat. Jeho výzvu ocenila většina politiků. Opozice v posledních týdnech kritizuje postup vlády při očkování, podle ní kabinet přípravu tak masivní a logisticky náročné akce podcenil.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-cesku-odstartovalo-ockovani-proti-covidu-40346247

 

5 Odpovědi

 1. Eva Hudcová napsal:

  Bude mi 77, podle harmonogramu na očkování patříme s manželem mezi mladé. Zatím. Pokudf bude tak dlouho trvat, než nám dáte správnou vakcinu, budeme dál a dál zatěžovat personál v nemocnicích a lůžka!!!!

 2. Alča napsal:

  Moje 80leta maminka se dnes ptala u svého lékaře na očkování proti COVIDU-19 a sestřička ji řekla, že sami zatím nic neví kdy se začne očkovat.Kde jsou ty sliby o očkování 80 letych lidí.Zase sliby a plané řeči.Je nám z toho na nic co se tady už děje v této zemi.

 3. Zábranský Milan napsal:

  Jak se dovím, kdy mám přijít na 2. injekci proti covidu. První dávku jsem obdržel 20.1.2021 v ÚVN Praha. Na kartičce je datum podání 2. dávky 17.2.2021. Dostanu oznámení s hodinou?

 4. Jan Tonek napsal:

  Dobry den cim se ockuje v UVN? Mam toriz vyssi cholesterol,vysoky tlak,cukrovku a CHOPN
  a ted v sobotu 13.03.2021 mam Termin k ockovani v UVN…
  Bylo by mozne Termin prenechat manzelce??
  Dekuji predem za brzkou odpoved.
  Jan

 5. M.T. napsal:

  Mám dotaz, jsme s manželem naočkování proti covidu už druhou dávkou a mám dotaz, zda-li je nutné být 14 dnů po očkování v karanténě, abychom nikoho nenakazili, nošení respirátorů dodržujeme, ale víceméně se ptám kvůli akci, kde bude cca 7 lidí, mohu někoho z přítomných nakazit? Nechtěla bych a proto bych potřebovala tyto informace. Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *