Očkovací centrum O2 aréna

Povinné očkování proti koronaviru

Očkovací centrum O2 aréna

Očkovací centrum Praha O2 aréna

Očkovací centrum pro COVID-19 vznikne v areálu O2 arény. Jedno z velkokapacitních očkovacích center v Praze vznikne v O2 universum v pražské Libni. Na Twitteru to v úterý uvedl premiér Andrej Babiš (ANO), který se byl na místě podívat. Jeho poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes České televizi řekl, že centrum, v němž by se aplikovaly vakcíny proti covidu-19, by mělo být zprovozněno do konce ledna. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by očkovací centrum mělo vzniknout v prostoru O2 universum, což je novější multifunkční kongresové centrum přilehlé k O2 areně s velkým sálem pro zhruba pět tisíc lidí.

Komplex O2 universum navazuje na O2 arenu z jižní strany, má rozlohu téměř 50 000 metrů čtverečních ve čtyřech podlažích. Halu vlastní a provozuje společnost Bestsport, která je členem skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Ministerstvo zdravotnictví dříve dostalo nabídku také v O2 areně nebo do Kongresového centra umístit nemocnici, jež byla nakonec postavena na výstavišti v Letňanech. Tehdejší ministr Prymula v říjnu uvedl, že většina prostoru O2 areny by byla nevyužitelná, neboť jej tvoří ochozy pro diváky.

Ministr Jan Blatný v polovině prosince říkal, že Česko velkokapacitní očkovací centra, jaká mají například v Německu, nepotřebuje. Nicméně regiony už podobné prostory začaly připravovat. Nejdál je zřejmě Brno, které už spustilo zkušební provoz na výstavišti, centrum buduje i Jihočeský kraj.

Podle Blatného se ale mělo očkovat hlavně v nemocnicích a jiné prostory měly být uvolněny až v případě, že tyto přestanou stačit. Velkokapacitní očkovací centra by podle něj stejně vyžadovala přítomnost zdravotníků a dodávky vakcín jsou uzpůsobeny tak, aby to nemocnice stíhaly.

Teoreticky se počítalo například s pražským výstavištěm v Letňanech, kde je nyní k využití připravena záložní nemocnice.

Prymula pro ČT uvedl, že Česko zatím naočkovalo 40 až 50 000 lidí. Ministerstvo zdravotnictví uvádí údaj 19 000. Toho číslo ale aktualizuje pouze jednou týdně ve čtvrtek.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prymula-ockovaci-centrum-bude-v-arealu-o2-areny-40347631

 

2 Odpovědi

  1. Mgr.Chodúrová Lucie napsal:

    Dobrý den. Chtěla jsem se optat kde bych se mohla přihlásit jako všeobecná sestra k výkonu očkování proti Covid 19?Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *